Aktualita

 • Druhý turnaj ligy ARC Championship 10s

 • V sobotu 13.10.2018 proběhl druhý turnaj rakouské ligy ARC Championship 10s, Group North, jedná se o upravenou formu hry klasického patnáctkového rugby. Hraje 10 hráčů na dva poločasy, které trvají po deseti minutách. Zúčastnili se týmy RC Břeclav, RU Donau Korsaren, RUC Krems a Rugby Oberösterreich. Hraje se dle 15tkových pravidel, formou turnaje, tedy každý s každým. Každý z týmů tedy hrál tři zápasy.

  Jelikož se jedná o řadu zápasů, předkládáme pouze výsledky, které mluví za vše. Celkově byla hra na vysoké úrovni a bylo vidět mnoho zajímavých a obdivuhodných akcí, odhodlání a také respektu. Za vše mluví fakt, že za všechny hry byla udělena pouze jedna žlutá karta.
  RC Břeclav RU 5 : Donau Korsaren 24
  Rugby Oberösterreich 33 : RUC Krems 5
  RU Donau Korsaren 22 : Rugby Oberösterreich 12
  RUC Krems 32 : RC Břeclav 15
  Rugby Oberösterreich 44 : RC Břeclav 5
  RUC Krems 10 : RU Donau Korsaren 41

  Břeclavskému celku tento turnaj bohužel příliš nevyšel, ať již to bylo zapříčiněno tím, že Břeclavskému celku vyhovuje, a je zvyklý za dobu své existence se zaměřovat na tvrdou rojovou hru, která se nejlépe uplatňuje v 15tkovém rugby, a také faktem, že nastoupila celá řada nových hráčů, kteří se teprve sehrávají s týmem. Další skutečností je také fakt, že řada klíčových hráčů nemohla do zápasu nastoupit, což se podepsalo na celkovém obrazu hry. Tak, či onak, má tým z Břeclavi před sebou vrženou rukavici, zda dokáže výzvu přijmout a přizpůsobit se tempu nové hry a navrátit se do čelních pozic v tabulkách rakouské ligy.