Aktualita

• První turnaj ARC Championship 10s

• Poslední zářijovou sobotu jsme vyjeli do Vídně na první ze série turnajů v desítkovém rugby. Tento formát, kdy proti sobě stojí na každé straně 10 hráčů a hrací doba je 2x10 minut, je pro nás a naše soupeře zcela nový.
    Na tuto změnu se přistoupilo z důvodu nízké hráčské základny napříč kluby.
    Níže si můžete přečíst krátký report z turnaje.

RC Břeclav – Donau Korsaren 5:7
    První zápas proti domácím jsme začali dobře a v úvodních minutách jsme se ujali vedení, když kapitán Radim Stráník položil první pětku. Před koncem první půle udělena Ondrovi Stibůrkovi žlutá karta a poločas jsme dohrávali v devíti. Začátkem druhého poločasu byl vyloučen náš kapitán a ve stejnou chvíli se vracel po žluté kartě Ondra Stibůrek, Břeclav tak byla nucena dohrát i zbytek zápasu v devíti lidech. Ještě několik minut jsme se zvládli tlaku soupeře bránit a držet hubené vedení, ale brzy se projevilo, že nám jeden hráč chybí a Korzáři skórovali. Po následné úspěšné konverzi bylo rozhodnuto.

RC Břeclav – Krems
    Bohužel nemáme konkrétní výsledek, ale zápas skončil 4:2 na pětky. Za Břeclav pokládal 2x Vojta Mach, Tomáš Mráz a Bohdan Ivičič.