Aktualita

 • Memoriál Jiřího Říhy - výsledky

 • První zářiový víkend proběhl v Břeclavi, na hřišti na Pastvisku, turnaj s mezinárodní účastí v ragbyových sedmičkách. Jednalo se o memoriál bývalého trenéra Jiřího Říhy, který se prosadil o rozvoj ragby v Břeclavi. Sedmičkové ragby (někdy též označováno jako Ragby 7´s, nebo jen „sedmičky“) se hraje v sedmi hráčích na dva poločasy po sedmi minutách (finále se hraje dvakrát deset minut) s minutovou pauzou, během dne se hraje více zápasů.

  I přes původní obavy nakonec vše vyšlo tak, že všechny zápasy se odehrály za příjemného počasí téměř bez deště. Občerstvení zajistili tým z denního baru Dvůr, a Pedro's Foodtruck. Na závěr turnaje měl proběhnout koncert dvou kapel, který se však kvůli dešti nakonec zrušil.

  Celkově se turnaje zúčastnilo 5 týmu z České republiky, Slovenské republiky a Rakouska. Všechny zápasy byly odehrány s velikým nasazením všech hráčů, a ti diváci, kteří přišli, mohli shlédnout atraktivní momenty dynamické hry, zvraty a tvrdou, ale přesto férovou hru.
  Ragby Club Břeclav se umístil na celkovém třetím místě, kdy po těsné prohře a vyrovnané hře podlehl celku z Rakouska RUC Krems, kteří nakonec skončili druzí, a RC Spartak Trnava, kteří nakonec zvítězili. Tým RC Břeclav následně zvítězil proti uskupení RC Rakovník + RC Kralupy, a v závěru dominovali nad RC Titáni. Jelikož se hráči Rugby Clubu Břeclav zaměřují na hru patnáctkového ragby, chvíli jim trvalo se sehrát a soustředit se spíše na rychlé nahrávky a přenos hry z jedné strany hřiště na druhou, než na těžkou rojovou hru, ve které právě Břeclav dominuje. Čtvrté místo si odvážejí RC Rakovník + RC Kralupy, a na posledním, pátém, místě skončil tým RC Titáni – Nové Město na Moravě.

  Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným fanouškům, hráčům a nadšencům, lidem, kteří se postarali o organizaci, přípravu a úklid. Velké díky patří také sponzorům: Stomatologickému centru STOMMA v čele s Ivo Markem, který je naším dlouhodobým podporovatelem; Vinařství Velké Bílovice; reklamní agentuře ChaseArt a městu Břeclav.

  Připomínáme, že neustále probíhá nábor hráčů tohoto krásného sportu. Více informací naleznete na stránkách www.rugbybreclav.cz.

  Tabulka turnaje s konečnými výsledky:
  Pořadí:

  1.
  RC Spartak Trnava
  2.
  RUC Krems
  3.
  RC Břeclav
  4.
  RC Rakovník + RC Kralupy
  5.
  RC Titáni – Nové Město na Moravě