Aktualita

• Rugbisté zahájili sezónu

• Dne 7.10.2017 se břeclavští rugbisté utkali na půdě celku Rugby Union Club Krems v prvním zápase sezóny rakouské ligy Alpine Development League, třetí soutěže v Rakousku.

V prvním poločase se projevila nesehranost týmu, kdy v prvním poločase prohrávali 35:0, především díky sehrané útočné řadě rakouského celku, který nekompromisně trestal každé pochybení. V druhém poločase se projevila síla a tvrdost hry ze strany hostů především v roji, který předváděl nádherné fáze. Druhý poločas hráči z Břeclavi vyhráli 7:0. V konečném součtu zápas tedy bohužel prohráli 35:7.

Rakušanům hrál do karet fakt, že se v nedávné době spojili s vídeňským celkem Wombats Rugby Club, a tedy jejich řady jsou doplňovány hráči z vyšší ligy, a lavičku na střídání měli plnou. Kdežto břeclavský tým přijel v 15-ti hráčích, tedy bez možnosti střídání.

Břeclavané nezanechali vůbec špatný dojem ze hry. Další možnost prověřit své schopnosti bude mít břeclavský team na domácím hřišti na Pastvisku dne 4.11.2017 v 15:00 proti dalšímu rakouskému celku RC Leoben.

Hráči spolu s realizačním týmem vás srdečně zvou podpořit Rugby Club Břeclav. Občerstvení zajištěno.