Aktualita

• Břeclavští rugbisté předvedli formu a převálcovali soupeře z ARC Leoben (Rakousku) 33:15!

• Podzimní počasí připravilo nádhernou podívanou pro diváky, a díky příznivému počasí i pro hráče, skvělé podmínky pro následující bitvu. Především je třeba zmínit, že se sešla silná základní sestava s 5ti hráči na lavičce připravených kdykoliv připojit síly do zápolení. Tento fakt se podepsal na pohodě všech hráčů a následném výsledku.

V prvním poločase šlo vidět, že se domácí tým hledal a potřeboval se na hřišti sehrát. Toho využili Rakušané a v polovině prvního poločasu skórovali první pětku, kterou však nepotvrdili, skóre 0:5. Následně kvůli chybě břeclavanů dostali ještě šanci potrestat pochybení, čehož také využili, stav 0:8. Břeclavský celek však cítil svou převahu a nepolevoval na duchu ani síle útoku. Tato tvrdá práce se vyplatila v závěru prvního poločasu, kdy položili první pětku a také ji potvrdili úspěšnou konverzí, skóre 7:8. Do druhého poločasu vstupoval tým Břeclavi do hry agresivně a hned v 2. minutě skóroval další pětku. Tempo hry začal jednostranně diktovat břeclavský tým, což se projevilo dalším vývinem skóre. V rychlém sledu následovala druhá, třetí a čtvrtá pětka! Krom jedné, potvrzené konverzí za dva body. Skóre v 55 minutě 26:8. V této chvíli hráči díky euforii trochu polevili, čehož využil rakouský tým a položil jejich druhou pětku zápasu, následně potvrzenou konverzí, skóre 26:15. Břeclavanům se však podařilo vrátit se zpět do zápasu a v 60 minutě položili pátou pětku, kterou potvrdili konverzí, skóre 33:15. V 63 minutě dostal jeden z břeclavanů žlutou kartu (10 minutový trest, za vysokou skládku). Břeclavané tedy hráli ve 14. Díky tomu měli Rakušané šanci držet krok se. Dohrávalo se ve vysokém tempu, kdy se zapojili do hry i hráči ze střídačky a vystřídali své znavené spoluhráče. I přes veškerou snahu se Rakušané nezmohli na finální vzdor. Břeclav vyhrála!

Finální skóre 33:15. Za Břeclav skórovali hráči: Stránik (3x), Běhůnek, Ivičič. Konverzi potvrdil Běhůnek (4x). Žlutou kartu dostal: Buk.

Všem zúčastněným děkujeme! Především děkujeme hráčům, sponzorům a divákům.

Doufáme, že nás podpoříte i v nadcházejících zápasech a sezónách.