Aktualita

• Po zimní přestávce se Břeclavští rugbisté předvedli v dobré formě a rozdrtili soupeře 61:7

• Krásné počasí přivítalo první jarní zápas na břeclavském hřišti Na Pastvisku množství diváků, kteří se přišli podívat na zápas domácího celku Rugby Club Břeclav, který hostil soupeře Rugby Union Club Krems. Zápas byl poznamenán faktem, že rakouský soupeř přijel s menším počtem hráčů, a břeclavští jim museli vypůjčit své hráče, aby se zápas uskutečnil v klasické patnáctkové podobě. Tímto gestem se ukazuje, jak je rugby překrásný sport, kde na zášť a nepřejícnost není místo, a sportovní duch zvítězil. Tímto chceme za celý tým poděkovat hráčům, kteří odehráli těžké utkání proti svým kamarádům, a nenechali se vůbec zastrašit a nedali jim nic zadarmo!

Zápas se po většinu utkání odehrával mezi roji, kde převládala surová síla a tvrdost. Břeclavští také konečně využívali i svůj útok, kde se rozhodovalo, díky tomu, že břeclavský tým měl útok sehraný a zahrál i krásné signály, kdy různě kombinovali hru. I když pořád se objevovali individuální akce, kdy se hráči dostávali do nebezpečných situací bez podpory. Naneštěstí soupeři se nedařilo využívat tyto nedostatky. První poločas jasně dominovala Břeclav, po začátku druhého poločasu se však tým z Kremsu nenechal zahanbit a zatlačili na hráče Břeclavi, a ukázali, že se nepřišli pouze zúčastnit, podařilo se jim skórovat jednu pětku, kterou se podařilo potvrdit konverzí. Nicméně již v druhé části druhého poločasu se břeclavští oklepali, a začali opět diktovat hru. Břeclav skórovala pětku během celého zápasu jedenáctkrát! Bohužel kopáčům se nedařilo prokopnout konverzi, až nastoupil na místo kopáče Franc, který v závěru potvrdil kopem hned tři pětky. Za Břeclav skóroval pětku 3x Ivičič, 3x Běhůnek, 1x Stránik, 1x Franc, 1x Mikéska, 1x Krevňák, 1x Chorvát.

Tímto bychom chtěli poděkovat Všem divákům a fanouškům Břeclavského rugby, našim sponzorům: Stomma, Vinařství Velké Bílovice, Chase Art, Lion Sport a městu Břeclav. Samozřejmě velké díky patří také všm zůčastněným hráčům, a především našemu organizačnímu týmu, který tráví množství času, energie a vlastních financí bez nároku na mzdu čistě proto, že rugby není spor, rugby je život. Budeme se na Vás těšit příště.